• Benodi

Pas poporodowy- czy warto go nosić?

Updated: Jan 7

W internecie znajdziecie wiele propozycji pasów poporodowych. Każda oferta przedstawia go jako wynalazek niezbędny i idealny do powrotu Waszego brzucha po porodzie. Czy rzeczywiście tak jest? Niestety nie! Przeczytajcie dlaczego!1. Każda z nas ma już taki naturalny pas, który podtrzymuje jamę brzuszną! Jest to mięsień poprzeczny brzucha. Po porodzie jest osłabiony i rozciągnięty. Gdy nosisz pas przyczyniasz się do osłabienia tego mięśnia i jego zaniku! Po co ma pracować skoro robi to za niego gorset! Słabe mięśnie dają wrażenie, że brzuch jest płaski, ale nie wrócił do formy i nie spełnia swojej funkcji!


Mięsień poprzeczny odpowiada za naszą postawę. Dlatego najlepszym ćwiczeniem jest przyciąganie pępka do kręgosłupa! Kontroluj postawę kilka razy dziennie, powinno wejść Ci to w nawyk.3. Słyszałyście o zwiększonym ciśnieniu śródbrzusznym, który przyczynia się np do powiększenia rozstępu kresy białej na brzuchu lub obniżenia macicy. Pas poporodowy właśnie te ciśnienie zwiększa! Obciążone są mięśnie dna miednicy, które i tak są osłabione po porodzie (nie ma różnicy czy to cc czy poród naturalny).


4. Pas wcale nie stabilizuje kręgosłupa! Robią to tylko i wyłącznie Twoje mięśnie, które przez pas osłabiasz.


5. Osłabione mięśnie nie zabezpieczają odpowiednio narządów wewnętrznych, przez co brzuch robi się bardziej wypukły. Do ściśniętych narządów, dostarczana jest mniejsza ilość tlenu i krwi, nie mogą one wykonywać swoich funkcji. Prowadzi to do problemów z perystaltyką jelit, zaparć itd.


Dziewczyny, pamiętajcie że Wasze ciało potrzebuje czasu żeby wróciło do formy! Nie oczekujcie płaskiego brzucha, kilka dni po porodzie. Odpowiednia praca, poprawa stabilizacja, dobre nawyki i czas doprowadzą Was do formy!Fizjoterapia i masaż po porodzie, w Warszawie


W razie pytań zapraszamy do kontaktu

https://www.benodi.com/kontakt

124 views0 comments

Recent Posts

See All

Area of service

Bielany, Bemowo, Żoliborz, Wola, Włochy, Ochota, Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Wilanów, Białołęka, Targówek, Praga, Rembertów

Warszawa

OPENING HOURS

Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday

10:30–9.00pm
10:30–9:00pm
10:30–9:00pm
10:30–9:00pm
10:30–9:00pm
10:30–8:00pm

(+48) 508 659 602

ING 61 1050 1025 1000 0097 1844 7130

©2019 by Benodi.

  • Facebook
  • Linkedin
  • Instagram